Het cv van Yves Leterme

Personalia

Naam: Yves Leterme
Geboortedatum: 6 oktober 1960
Geboorteplaats: Wervik
Woonplaats: gedomicilieerd in Ieper, maar verblijft in Parijs
Gehuwd met Sofie Haesen, vader van drie kinderen: Matthias, Thomas en Julie

Opleiding

  • Lager onderwijs in Zillebeke
  • Latijns-Griekse Humaniora (Sint-Vincentiuscollege Ieper (1973-1979)
  • Kandidaat in de Rechten (Kulak - 1981)
  • Kandidaat in de Politieke Wetenschappen (RUG - 1983)
  • Licentiaat in de Rechten (RUG - 1984)
  • Licentiaat in de Bestuurswetenschappen (management van de non-profit sector) - RUG 1985
  • Diploma van het Internationaal Studiecentrum voor het federalisme (Nice - 1984)

Beroepsloopbaan

  • Parlementair medewerker van Volksvertegenwoordiger Paul Breyne (1985)
  • CVP-secretaris, arrondissement Ieper (1985 -1987)
  • Kabinetsmedewerker van gemeenschapsminister Paul Deprez (1986)
  • Adjunct auditeur bij het Rekenhof (1 januari 1987 - 31 januari 1989)
  • Adjunct nationaal CVP-secretaris (februari 1989 - januari 1991)
  • Nationaal CVP-secretaris (februari 1991 - december 1992)
  • Administrateur bij de Europese Unie (december 1992 - mei 1997)
  • adjunct-secretaris-generaal van de OESO (sinds december 2011)

Politiek

  • Voorzitter van de CVP Jongeren, afdeling Ieper (1983 - 1986)
  • Arrondissementeel CVP secretaris, arrondissement Ieper (1985 - 1987)
  • Nationaal Bureau van de CVP Jongeren (1986 - 1988)
  • Nationaal ondervoorzitter CVP Jongeren (1988 - 1989)
  • Voorzitter van de CVP afdeling Ieper (1988 - 1991)
  • Schepen van de stad Ieper (januari 1995 - januari 2001)
  • Gemeenteraadslid van de stad Ieper (februari 2001 tot heden)
  • Volksvertegenwoordiger voor de CVP sedert 4 juni 1997 (in opvolging van P. Breyne)
  • Volksvertegenwoordiger verkozen voor de CVP op 13 juni 1999
  • Voorzitter van de CD&V Kamerfractie (11 januari 2001 tot en met mei 2003)
  • Volksvertegenwoordiger verkozen voor de CD&V (18 mei 2003 tot 5 juli 2004)
  • Algemeen Voorzitter CD&V (27 juni 2003 tot en met 20 juli 2004)
  • Vlaams Volksvertegenwoordiger verkozen voor de CD&V op 13 juni 2004  
  • Informateur en Formateur met als opdracht de vorming van een nieuwe Vlaamse Regering
  • Minister-president van de Vlaamse Regering (22 juli 2004 tot 27 juni 2007)
  • Senator (28 juni 2007 tot 20 december 2007)
  • Formateur met als opdracht de vorming van een nieuwe federale regering (van 15 juli 2007 tot 24 augustus 2007 en van 29 september 2007 tot 1 december 2007)
  • Vice-Eerste Minister en Minister van Begroting, Mobiliteit, Institutionele Hervormingen en de Noordzee (21 december 2007 tot 19 maart 2008)
  • Eerste Minister (20 maart 2008 tot 30 december 2008)
  • Senator (30 december 2008 tot 16 juli 2009)
  • Minister van Buitenlandse Zaken (17 juli 2009 tot 25 november 2009)
  • Eerste Minister (25 november 2009 tot
  • Kamerlid (6 juli 2010 tot december 2011)

Varia

In december 2011 werd Yves Leterme, nadat hij de sleutels van de Wetstraat 16 had overgedragen aan Elio Di Rupo, door de koning tot minister van Staat benoemd.