Het cv van Monica De Coninck

Een verrassing van formaat in de nieuwe regering: de Antwerpse OCMW-voorzitster Monica De Coninck zal de post van minister van Werk op zich nemen. Maar wat deed ze tot nu toe nog allemaal?

Personalia

Geboortedatum: 21 maart 1956
Geboorteplaats: Oostende
Woonplaats: Ekeren
Burgerlijke staat: Gehuwd met Wilfried Brackeva, één zoon

Studies

  • 1959-1968: Rijkslagere School Heist-aan-Zee
  • 1968-1971: Rijksmiddelbare School Blankenberge - LSO Moderne
  • 1971-1974: Rijksnormaalschool en Atheneum Blankenberge - HSO wetensch. A.
  • 1979: Rijksuniversiteit Gent - licentie moraalwetenschap
  • 1980: Rijksuniversiteit Gent - geaggregeerde HSO in de moraalwetenschap
  • Cursussen intercultureel leren bij de Raad van Europa in Straatsburg.
  • Attest van navorming voor het behalen van de akte van directeur in het Gemeenschapsonderwijs
  • Attest van navorming computerinitiatie: elementaire gegevens- en tekstverwerking
  • Master in Public Management aan UAMS te Antwerpen (2004)
  • European Health Leadership Program - INSEAD - Frankrijk (01/2004)

Carrière

  • 1979-1985: Lerares nc zedenleer, tijdelijk aan het KA Brussel, KTA en HORITO Aalst, KA2 Aalst, KTA St. Niklaas, KA Zelzate, Middenschool Hamme
  • 1987: Stagiair en vast benoemd aan het KTA Turnhout (De Merodelei) en het KA Lommel
  • 1988-1994: Gedetacheerd naar de jeugdorganisatie Socialistische Jeugdverbond
  • sept 1994 - jan 1995: als lerares nc zedenleer teruggegaan naar de scholen waaraan ze geaffecteerd is.
  • 1995: attaché voor de voorbereiding van de dossiers van de Vlaamse regering in het kabinet van Minister Leo Peeters
  • nov 1995 - 15  juli 1999: Bevorderd tot adviseur armoedeproblematiek en stedelijk beleid.
  • aug 2000 - maart 2001: adjunct-kabinetschef in het kabinet van Minister Charles Picqué.
  • juni 1999: Campagneleider van de parlementsverkiezingen voor de SP - Federatie Antwerpen
  • 1994 tot eind maart 2001: Provincieraadslid te Antwerpen
  • 2001-2006: Voorzitter OCMW-Antwerpen 
  • 2007- ... : schepen van sociaal beleid, diversiteit, loketten & voorzitter OCMW
  • 2011- ... : minister van Werk

Activiteiten in het verleden

  • Voorzitter van vzw JINT, coördinatieorgaan voor internationaal jeugdwerk van de Vlaamse Gemeenschap. Uitvoerder van het 'Jeugd-voor-Europa'- programma.
  • Voorzitter en ondervoorzitter van de Jeugdraad voor de Vlaamse Gemeenschap.
  • Lid van de executieve van CENYC, de Jeugdraad voor de Raad van Europa.
  • Lid van de Raad van Beheer van het Jeugdcentra van Raad van Europa te Straatsburg en te Boedapest.
  • Lid van het leadership team voor de opleiding van internationale jeugdleiders in het kader van de Raad van Europa.
  • Gespecialiseerd in intercultureel leren en de organisatie en begeleiding van internationale jongerenuitwisseling (vnl. Oost-Europa na 1989 o.a. Oekraïne en Tsjechië)
  • Lid van de werkgroep interculturele akkoorden voor jongeren van de Vlaamse Gemeenschap.
  • Vrijwilliger op het Jeugdcentrum De Hoge Rielen gedurende een periode van 4 jaar.
  • Ondervoorzitter van de districtsraad Ekeren tot december 2000.