Hoeveel verdienen beroemdheden met een gesponsorde tweet?

Twitteren op zich is niet moeilijk. Iedereen met een computer of een smartphone die zijn gedachten in minder dan 140 tekens kan samenvatten is er in principe toe in staat. Een heel ander verhaal wordt het als je ook wil proberen om munt te slaan uit je tweets.

Uiteraard kan je solliciteren voor een job als community manager en zo al twitterend je brood verdienen, maar voor beroemdheden is het nog een stuk gemakkelijker: zij worden benaderd door bedrijven die bereid zijn om hen te betalen voor tweets waarin ze hun merk vermelden.

Zo tweette realityster Kim Kardashian een tijd geleden “Pregnancy lips.... @EOS to the rescue! LOL”, samen met een foto waarop te zien is hoe ze EOS-lippenbalsem gebruikt. Op die manier krijgt het merk heel wat aandacht bij een interessante doelgroep. Uiteraard staat daar ook iets tegenover. Net zoals bij elke andere sponsorovereenkomst betalen bedrijven beroemde sterren goed geld in de hoop om via de fanbasis van de ster in kwestie hun bereik te kunnen vergroten.

Op zoek naar een geschikte match

Er bestaan startup-bedrijfjes zoals IZEA en Adly die voor adverteerders geschikte beroemdheden zoeken om mee samen te werken. Ze baseren zich daarbij op criteria zoals het beoogde doelpubliek, het aantal volgers op Twitter en de bekendheid van de ster.

Zo zijn de zusjes Kardashian bijvoorbeeld geschikt om schoonheidsproducten aan te prijzen en zou het ook geloofwaardig zijn als Justin Bieber op Moederdag zijn fans aanmoedigt om bloemen te kopen. Het bereik bij de juiste doelgroep bepaalt in grote mate hoeveel bedrijven bereid zijn te betalen voor een tweet.

Pittig prijskaartje

Het prijskaartje van zulke gesponsorde tweets kan aardig oplopen. Van Kim Kardashian wordt gezegd dat ze zo’n 20.000 dollar krijgt. Per bericht is dat. Haar zus Khloe doet het iets minder goed, maar krijgt toch nog steeds 13.000 dollar per tweet.

Andere sterren, zoals Lance Bass of acteur Frankie Muniz moeten het volgens onderstaand lijstje dat The Huffington Post opstelde met heel wat minder stellen. Al is dat uiteraard nog altijd meer dan de modale twitteraar die helemaal onbezoldigd zijn bedenkingen en zielenroerselen de wereld instuurt.






Beroemdheid Bekend als Twitteraccount Aantal volgers Prijs per tweet
Frankie Muniz acteur (Malcolm in the Middle) @frankiemuniz 188.611 252 dollar
Lance Bass zanger (N*Sync) @lancebass 364.528 650 dollar
Marlon Wayans acteur (Scary Movie) @marlonwayans 1.476.205 1.300 dollar
Mike Tyson ex-bokser @miketyson 3.894.479 3.250 dollar
Snooki tv-ster (Jersey Shore) @snooki 6.425.438 7.800 dollar
Melissa Joan Hart actrice (Sabrina the Teenage Witch) @melissajoanhart 368.365 9.100 dollar
Jared Leto acteur / zanger (30 seconds to Mars) @jaredleto 1.156.585 13.000 dollar
Khloe Kardashian tv-ster (Keeping up with the Kardashians) @khloekardashian 8.493.908 13.000 dollar

Bron: The Huffinton Post