Foutmelding

  • There are no workflow states available. Please notify your site administrator.
  • There are no workflow states available. Please notify your site administrator.

Het cv van Olivier Chastel

Olivier Chastel is geboren op 22 november 1964.

Hij woont in Charleroi

Hij is getrouwd en vader van een tweeling: Justin en Eliot.

Toen Charles Michel voorzitter werd van de MR werd Olivier Chastel van staatssecretaris tot minister gebombardeerd. Een overzicht van zijn carrière.

Opleiding

Loopt tot 1982 middelbare school in het Athénée Royal de Charleroi.
Haalt in 1987 zijn diploma farmacie aan de ULB.

Professionele loopbaan

Chastel begint zijn carrière in het Institut de Pharmacie van de ULB waar hij als assistent en onderzoeker voor de dienst analytische chemie werkt.

Vervolgens gaat hij in een labo in Thuin kwaliteitsanalyses uitvoeren. Hij is er diensthoofd en wordt een specialist in kwaliteitscontrole.

Vandaag is hij nog steeds laborant-apotheker en expert voor bedrijven, want hij voert nog steeds consultancyopdrachten uit voor testlaboratoria. Al moet het gezegd worden dat hij hier nog maar uiterst zelden tijd aan besteedt.

Politieke mandaten

-    1988-1993: gemeenteraadslid-opvolger in Charleroi
-    Sinds 1993: gemeenteraadslid in Charleroi
-    December 2006-mei 2007: eerste schepen in Charleroi (economische zaken, werkgelegenheid, markten, handel en sociale economie)
-    1991-1995: opvolger van volksvertegenwoordiger Daniël Ducarme (Kamer, arrondissement van Charleroi)
-    1995-1998: eerste opvolger van Etienne Knoops (Waals Parlement, arrondissement van Charleroi)
-    1998-1999: Waals volksvertegenwoordiger en volksvertegenwoordiger van de Franse Gemeenschap (arrondissement van Charleroi)
-    1999-juni 2003: federaal volksvertegenwoordiger (arrondissement van Charleroi–Thuin)
-    Juni 2003-februari 2004: federaal volksvertegenwoordiger (provincie Henegouwen) en vice-voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers
-    Februari 2004-juli 2004: minister van Kunsten, Letteren en Audiovisuele media in de regering van de Franse Gemeenschap
-    Juli 2004-maart 2008: federaal volksvertegenwoordiger (provincie Henegouwen) en vice-voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers. Lid van de commissies infrastructuur, communicatie en overheidsbedrijven
-    Maart 2008: staatssecretaris van Europese Zaken. Hij was verantwoordelijk voor het Belgische voorzitterschap van de EU.
-    Sinds februari 2011: minster van Ontwikkelingssamenwerking, belast met Europese Zaken.
-    Sinds december 2011: minster van Begroting en Administratieve Vereenvoudiging in de regering Di Rupo I.

Binnen zijn partij, de MR

-    1989-1994: voorzitter van de lokale afdeling van de PRL van Charleroi-Est.
-    1992-1994: politiek secretaris van de gemeentelijke afdeling van de PRL van Charleroi
-    Sinds 1990: lid van het partijbureau van de PRL van het arrondissement van Charleroi
-    1990-2002: lid van het nationale partijbureau van de PRL
-    2000-2002: voorzitter van de PRL Charleroi-Thuin
-    2001-2002: voorzitter van de PRL van Charleroi
-    2002-2004: politiek secretaris van de MR van Henegouwen
-    Sinds 2002: lid van de partijraad van de MR
-    Sinds november 2004: voorzitter van de MR van Henegouwen
-    Sinds 2011: minister van Begroting

Onderscheidingen in nationale ordes

-    Sinds juni 2007: ridder in de Leopoldsorde
-    Sinds juni 2008: ridder in de Orde van het Kruis van Terra Mariana van de republiek Estland
-    Sinds juni 2010: commandeur in de Orde van Leopold II

Hobby’s

Net als zijn grootvader heeft Olivier Chastel een passie voor honden, meer bepaald voor bouviers, die hij fokt.

Zijn favoriete sport is tennis.